Sheffield na Old Traffordu šokiral Man United

Premier Liga 27. Jan 202123:13 0 komentarjev
Man United - Sheffield

V Premier ligi je drugouvrščeni Manchester United gostil zadnji Sheffield United, na derbiju pa je Leicester gostoval pri Evertonu.

ŠOKANTNA ZMAGA SHEFFIELDA

Sheffield United, ki je na 19 tekmah zmagal le enkrat, je na Old Traffordu presenetljivo povedel v 23. minuti. John Fleck je izvedel kot, v skoku pa je il najvišji Kean Bryan, ki je žogo od vratnice poslal v gol – 0:1! Manchester je imel v prvem polčasu skoraj 80 % časa žogo, vendar učinka v napadu ni bilo.
V drugem delu je Manchester United še naprej pritiskal in v 64. minuti je bil po podaji Tellesa s kota v skoku najvišji Harry Maguire in domačini so zasluženo izenačili. Vendar je deset minut kasneje Sheffield znova prišel do vodstva. Oliver Burke je streljal, žoga pa se je od noge odbila mimo vratarja De Gee. Man United si do konca ni priigral večjih priložnosti in Sheffield se je veselil šele druge zmage v sezoni, ki je Manchester Unitedu preprečila skok na vrh lestvice.

REMI EVERTONA IN LEICESTRA

Leicester, ki je dobil zadnje tri tekme, je imel priložnost, da se po točkah izenači z Manchester Cityjem. Everton, ki je dobil pet od zadnjih šestih tekem, pa bi se z zmago prebil na četrto mesto.
Liverpoolčani so povedli v 30. minuti. James Rodriguez je na robu kazenskega prostora dobil odbito žogo in jo z natančnim strelom poslal v gol za 1:0.
V drugem polčasu je Leicester prevzel pobudo in imel nekaj lepih priložnosti, eno teh pa je v izenačujoči zadetek spremenil Youri Tielemans, ki je neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora. Everton je imel v 89. minuti krasno priložnost za zmagoviti zadetek, vendar je njihov najboljši strelec Dominic Calvert-Lewin streljal malce mimo vratnice.

Leicester se je vodilnemu Manchester Cityju približal na dve točki zaostanka (ob tekmi več), Everton pa ostaja na sedmem mestu.