Sheffield z deseterico do točke pri Brightonu

Nogomet 20. Dec 202015:47 0 komentarjev
Pool/Getty Images

Nogometaši Brightona in Sheffield Uniteda so v 14. krogu Premier lige remizirali (1:1).

Oba zadetka sta bila dosežena v drugem polčasu, gostje pa so povedli prvi pa čeprav so v 40. minuti zaradi izključitve Johna Lundstrama na igrišču ostali z deseterico.

Prvi gol je padel v 63. minuti potem, ko je David McGoldrick našel Jaydena Bogla, ki je tudi z nekaj sreče premagal Roberta Sancheza.

Od tistega trenutka dalje je sledilo obleganje vrat s strani Brightona in v 87. minuti se jim je to obrestovalo. Po gneči v kazenskem prostoru je žoga prišla do Dannya Welbecka, ki jo je nato poslal v mrežo.

Nekaj trenutkov pred tem je imel Sheffield priložnost, da bi svojo prednost podvojil, a Oliver Burke ni bil natančen. V sodnikovem dodatku pa bi lahko Brighton celo prišel do preobrata in zmage potem, ko je Alireza Jahanbakhsh z dveh metrov po strelu z glavo stresel okvir vrat.

Brighton tako tudi po sedmi domači tekmi v letošnji sezoni na svoji zelenici ostaja brez zmage. Z 12 točkami so na 16. mestu lestvice. Sheffield pa je vpisal šele svojo tretjo točko in ostaja prikovan na dnu lestvice.