Sir Alex: V Unitedu sem imel le 4 ‘svetovne’ igralce

Premier Liga 14. Apr 202117:17 0 komentarjev
Alex Ferguson
Matthew Lewis/Getty Images

Legendarni menedžer Manchester Uniteda, Sir Alex Ferguson, je izjavil, da je imel v 27 sezonah v klubu le štiri igralce, ki so bili zvezdniki svetovnega formata.

Sir Alex Ferguson je Manchester United vodil med letoma 1986 in 2013 in osvojil 38 lovorik. V tem času se je v klubu zvrstila kopica zvezdnikov, vendar je Škot dejal, da so le štirje vredni naziva “svetovna klasa”.

To so Eric Cantona, Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo in Paul Scholes.

“Ne bi rad omalovaževal ali kritiziral katerega od dobrih ali zelo dobrih nogometašev, ki so igralci zame, ampak samo ti štirje so bili svetovna klasa. Od teh štirih je bil Cristiano kot okrasek na božičnem drevesu,” je povedal Ferguson.

“Ti igralci so bili nad vsemi. Ryan in Paul sta bila fantastična igralca in pri njima izstopa predvsem dolgoživost. Nobenih drugih igralcev ni, ki so tako dolgo igralci na tem nivoju. Ronaldo pa je bil pravi genij.”

Na seznamu na primer ni Davida Beckhama, Wayna Rooneyja, Oleja Gunnarja Solskjaera in ostalih. Zagotovo čas za debato…

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!