Southampton do zmage po popolnem preobratu

Premier Liga 4. Apr 202115:09 0 komentarjev
Southampton, Ings
Reuters/Naomi Baker

Nogometaši Southamptona so na svojem St. Mary's Stadiumu proti Burnleyu zaostajali za dva gola, a so se pobrali in prišli do zmage.

Burnley je tekmo veliko bolje odprl. V 12. minuti srečanja je z bele točke zadel Chris Wood, ki je dosegel sedmi gol v sezoni, v 28. minuti pa je za otipljivo prednost gostov poskrbel češki napadalec Matej Vydra.

Redko kdo je pričakoval, da se lahko svetniki poberejo, saj je Burnley ekipa, ki se zna zelo dobro braniti. A varovanci Hasenhuttla se niso predali. 3 minute po drugem prejetem zadetku je zadel Stuart Armstrong in Southampton se je tako vrnil v tekmo. Ob koncu polčasa se je, po podaji Redmonda, pod izjemen zadetek podpisal Danny Ings, ki je uprizoril dober prodor in poskrbel za izenačenje.

Za končnih 3:2 je v 66. minuti po podaji Walcotta zadel Redmond, ki je pri zadnjih šestih zadetkih Southamptona petkrat neposredno sodeloval pri golu.

Southampton je prvič po marcu 2016 slavil na tekmi, na kateri je zaostajal za dva gola. Takrat so svetniki pod taktirko Ronalda Koemana prav tako s 3:2 premagali Liverpool.

Svetniki so z današnjo zmago skočili na 13. mesto.