Spektaktel: Štirje goli in remi lisic in rdečih vragov

Premier Liga 26. Dec 202015:46 > 16:07 0 komentarjev
Hary Maguire, Jamie Vardy
Glyn Kirk/Getty Images

Boxing Day se je začel z remijem Leicestra in Manchester Uniteda, ki sta se v derbiju 15. kroga razšla z rezultatom 2:2.

Manchester United je dvakrat vodil na King Power stadionu z zadetkoma Marcusa Rashforda v 23. in Bruna Fernandesa v 79. minuti, vendar je Leicester v obeh primerih uspel nadoknaditi zaostanek in na koncu osvojil točko z goloma Harveyja Barnesa v 31. in Jamieja Vardyja v 85. minuti. Lisice so s tem prekinile niz desetih zaporedih zmag Uniteda v gosteh.

Po takšnem razpletu je ekipa Brendana Rodgersa ostala na drugem mestu razpredelnice z 28 točkami, ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja pa na tretjem mestu ob odigrani tekmi manj s točko zaostanka.

Obračun drugo in tretjeuvrščene ekipe Premier lige so bolje odprli gostje in bi že v drugi miuti lahko povedli. Fernandes je lepo podal v sredino do Marcusa Rashforda, ki je z glavo s petih metrov streljal preko prečke. Angleški reprezentant v 23. minuti napake ni ponovil, ko je po novi podaji Fernandesa lepo sprejel žogo in jo ob desni vratnici pospravil v mrežo.

V 31. minuti je sledilo izenačenje domačih, ko je po natančnem strelu z roba kazenskega prostora zadel Barnes. Naslednji zadetek je padel v 79. minuti, ko so rdeči vragi znova povedli. Rezervist Eidnson Cavani je lepo podal do Fernandesa, ki se je veselil desetega zadetka v sezoni.

Šest minut kasneje je sledil nov odgovor domačih. Ayoza Perez je podal do Vardyja, ki je bil natančen iz sedmih metrov ter poskrbel, da ima Leicester še naprej točko prednosti pred Unitedom.