Tottenham zmagal in skočil na 4. mesto!

Premier Liga 17. Jan 202117:00 > 17:03 0 komentarjev
Harry Kane
Harry Kane

Nogometaši Tottenhama so po spodrsljaju na tekmi s Fulhamom, prišli do popolnega izplena na Bramall Laneu. Sheffield United so premagali s 3:1.

Spursi so povedli že v 5. minuti srečanja. Son je podal s kota in na bližnji vratnici našel Aurierja, ki je z glavo meril v polno in dosegel 2. gol v letošnji sezoni. Strel desnega bočnega branilca bi lahko odbil Norwood, ki je bil postavljen ob desni vratnici, a ga je strel tekmeca presenetil.

Gosti bi lahko le nekaj minut po tem vodstvo podvojili. Kane je namreč z odlično globinsko podajo zaposlil Sona, ki je stekel sam proti vratom Ramsdelea, ga posušil s “spodbodačo”, a mu je veselje preprečila vratnica.

Tottenham je do otipljive prednosti vendarle prišel ob koncu 1. polčasa. Kane je bil natančen s precejšnje razdalje in tako dosegel 12. gol v sezoni. Vodilnemu Salahu se je tako približal na zgolj zadetek zaostanka.

Žarek upanja za rezila je prišel v 59. minuti, ko je po podaji Flecka zadel McGoldrick, a Spursi so znova udarili le 3 minute kasneje. Med strelce se je vpisal Ndombele.

Tottenham je zabeležil 9. zmago v sezoni in se začasno povzpel na 4. mesto.

Sheffield po 19 odigranih točkah ostaja pri pičlih 5 točkah. Rezila za 17. mestom zaostajajo za debelih in verjetno neulovljivih 11 točk.