Z Aubameyangom je lažje, Arsenal torperdiral srake

Nogomet 18. Jan 202123:22 > 23:23 0 komentarjev
Getty Images/Catherine Ivill

Z dvema goloma Pierra-Emericka Aubameyanga v 50. in 77 minuti in enim s strani Bukaya Sake v 61. minuti je Arsenal s 3:0 (0:0) premagal Newcastle. S 27 točkami so topničarji zdaj na 10. mestu lestvice.

Na drugi strani pa je Newcastle v nizu slabih rezultatov. Doživeli so še tretji poraz na zadnjih štirih tekmah.

Kot ponavadi so topničarji Newcastle torperdirali v drugem polčasu.

Najprej je Pierre-Emerick Aubameyang izvrstno reagiral v situaciji ena na ena v dvoboju z branilcem Emilom Krafthom. Kmalu zatem je Saka odlično izkoristil podajo s strani Emila Smith Rowa. Končnih 3:0 pa je po prvi asistenci hitronogega Cedrica Soaresa postavil Aubameyang.

Desetouvrščeni Arsenal bo v torek 26. januarja gostoval pri Southamptonu, Newcastle, ki je zdaj na 15. mestu pa bo imel v soboto peklensko delo v Birminghamu proti Aston Villi.