Zaman dva gola Kanea: Spursi v končnici izpustili 4. mesto

Nogomet 4. Apr 202117:54 0 komentarjev
Stu Forster/Getty Images

Nogometaši Newcastla in Tottenhama so v 30. krogu Premier lige remizirali z rezultatom 2:2. Srake so v prvem polčasu prišle do prednosti z golom Joelintona, Spursi pa so najprej ekspresno izenačili nato pa tudi prišli do preobrata in vodstva po prvem delu z 2:1 - dvakrat je za goste gol dosegel Harry Kane. V končnici srečanja je za končnih 2:2 poskrbel Joe Willock ter tako svoji ekipi prinesel pomembno točko v boju za obstanek.

Newcastle je z 29 točkami obdržal 17. mesto in ima tri točke prednosti pred cono izpada v katerem je kot prvi Fulham. Tottenham pa je izpustil priložnost, da bi na četrtem mestu, ki vodi v ligo prvakov prehitel Chelsea. Spursi so zdaj tako kot Liverpool in West Ham pri 49 točkah.

Dvoboj na severovzhodu Anglije je bil odprt od samega začetka in zlahka bi videli še kakšen gol več. Gostje so zagrozili prvi prek Harrya Kanea, na drugi strani je imel lepo priložnost Dwight Gayle, a se je s posredovanjem izkazal Hugo Lloris.

Prvi gol smo videli v 28. minuti. Po seriji napak v gostujoči obrambi je do žoge prišel Sean Longstaff in našel Joelintona ob desni vratnici, ki je gostitelje popeljal v vodstvo.

Veselje srak ni trajalo dolgo saj so se Spursi ekspresno odzvali. Minila je zgolj dobra minuta, ko je Harry Kane v množici nogometašev pred vrati Newcastla prišel do žoge in jo poslal v mrežo.

Kapetan Spursov je v 34. minuti tudi poskrbel za popoln preobrat. Tanguy Ndombele je lepo našel angleškega napadalca, ki mu s sedmih metrov ni bilo težko premagati Martina Dubravke.

Obe ekipi sta v končnici dvoboja prikazali napadalno igro in bilo je zgolj vprašanje časa kdaj bomo videli zadetek bodisi na eni ali drugi strani.

Miguel Almiron in Joelinton sta zapravila priložnost za domače, Japhet Tanganga in Harry Kane pa za Tottenham. V 85. minuti je za izenačenje in veliko točko Newcastla poskrbel rezervist Joe Willock.

Ekipa Joseja Mourinha se bo v naslednjem krogu 11. aprila srečala z Manchester Unitedom, Newcastle pa bo na isti dan obiskal Burnley.