Celjani razbili zmaje, ‘pole position’ za naslov Mariboru!

Nogomet 16. Maj 202112:20 > 19:06

Olimpija je v generalki finala slovenskega pokala v gosteh izgubila v Celju (0-4) in Mariboru omogočila, da zdaj sam odloča o tem, ali se naslov letos vrača v Ljudski vrt. Na drugi nedeljski tekmi bodo Domžalčani pričakali Koper. Mariborčani so svoje delo z odliko opravili že v soboto, ko so s 3:0 premagali Gorico in jo poslali v drugo ligo. Mura je le remizirala z Aluminijem (0:0), brez zmagovalca pa se je končal tudi obračun v Spodnji Šiški med Bravom in Taborom (1:1).

Olimpija si je konkretno zapletla položaj v boju za naslov državnega prvaka, potem ko so zmaji danes na Stadionu Z’Dežele klonili proti Celju.

Za domače so v polno merili Ivan Božič, ki je mrežo našel v 7. minuti, vodstvo je pred iztekom prvega polčasa povišal nesojeni član Ljubljančanov, Ester Sokler (43. minuta), tretji gol je v 87. minuti postavil Mićo Kuzmanović, končni izid pa je z lepim zadetkom postavil Filip Dangubić v sodnikovem podaljšku.

Olimpija je tako na zadnjih petih srečanjih prvenstva osvojila le dve točki, nov trener Celjanov, Agron Šalja pa blesti: šesta tekma na klopi aktualnih prvakov mu je prinesla že peto zmago!

Grofje so si na tak način omogočili vsaj sanjati o tem, da se izognejo kvalifikacijam za obstanek, saj zdaj za Aluminijem dva kroga pred koncem zaostajajo le za dve točki. Olimpija ostaja druga s točko zaostanka za Mariborom, tretja je Mura, ki je za vijoličastimi za tri točke.

Mariborčani Gorico poslali v drugo ligo

Maribor je pod vodstvom Simona Rožmana prišel do zmage nad Gorico predvsem po zaslugi razpoloženega dvojca Jan Mlakar – Jan Repas. Prvi je zabil dva gola, enega z enajstmetrovke, drugi pa se je izkazal z asistenco in v drugem polčasu z golom zapečatil usodo gostov, ki so po novem porazu tudi teoretično izgubili možnosti za obstanek v ligi in se vračajo med drugoligaše.

Grega Wernig, NK Maribor

V igri za naslov je tudi Mura, katere možnosti pa so se danes precej zmanjšale. Pri Aluminiju, ki je prišel do pomembne točke v boju za obstanek, je remizirala z 0:0. Prekmurci so v zadnjih dveh prvenstvenih krogih izgubili štiri točke. Če jih ne bi, bi bili zdaj skupaj z Mariborom na vrhu lestvice.

Bravo je v soboto še četrtič v nizu v prvenstvu ostal neporažen, medtem ko Tabor še četrtič zapored ni zmagal, a je od mest, ki ogrožajo obstanek v ligi, še vedno precej oddaljen. Niso pa Sežančani izkoristili priložnosti, da bi si že dva kroga pred koncem obstanek zagotovili tudi v teoriji.