Real preživel Baskijo, Eibar oškodovan za enajstmetrovko?

La liga 20. Dec 202023:00 > 23:49 0 komentarjev
Juan Manuel Serrano/Getty Images

Nogometaši madridskega Reala so v 14. krogu La Lige s 3:1 premagali Eibar. Kraljevi klub je tako prišel do četrte zaporedne zmage in se z 29 točkami na vrhu lestvice izenačil z mestnim tekmecom Atleticom, ki ima tekmo manj. Eibar je s 15 točkami na 14. mestu.

Moštvo, ki ga vodi Zinedine Zidane je v 6. minuti povedlo prek Karima Benzemaja, ki po podaji Rodriga ni imel težkega dela, da je premagal Marka Dmitrovića.

Gostje so po dobrih desetih minutah že prišli do prednosti z 2:0. V 13. minuti je Benzema asistiral Luki Modriću, izkušenemu Hrvatu pa ni bilo težko drugič premagati srbskega reprezentanta na vratih Eibarja. Ko se je že zdelo, da bo Eibar na koncu doživel pravo malo katastrofo so se Baski vrnili s spektakularnim golom Kikeja Garcie v 28. minuti. Za 31-letnega napadalca je bil to četrti gol v sezoni.

V nadaljevanju tekme priložnosti ni bilo tako veliko vseeno pa Eibar v 56. minuti ni izkoristil velike priložnosti za izenačenje. Japonec Takashi Inui se v ključnem trenutku ni odzval najbolje …

Madridčani bi lahko bi lahko v 68. minuti prek Rodriga povedli s 3:1, a se je takrat izkazal Dmitrović.

V 81. minuti so nogometaši Eibarja zahtevali igro z roko. V kazenskem prostoru naj bi z roko igral Sergio Ramos, a si sodnik tudi po posredovanju VAR ni premislil. Baski so še enkrat nevarno zapretili v 91. minuti, a je Ramos blokiral strel Pedra Bigasa.

REUTERS VINCENT WEST

Takoj v naslednjem napadu je po dvojni podaji z Benzemajem do zadetka prišel Lucas Vasquez in razrešil vse dvome o rezultatu. Real v naslednjem bo v naslednjem krogu 23. decembra doma gostil Granado, Eibar pa bo na isti dan v gosteh igral proti Alavesu.