Real z zmago proti Alavesu prekinil niz slabih rezultatov

La liga 23. Jan 202122:50 > 23:13 0 komentarjev
REUTERS/Vincent West

Nogometaši madridskega Reala so v soboto na tekmi 20. kroga španske La Lige na gostovanju v Vitoriji premagali Deportivo Alaves z rezultatom 4:1 (3:0). Na ta način so se z dvema tekmama manj približali mestnemu tekmecu Atleticu za katerim zaostajajo štiri točke.

Pred tekmo proti Alavesu je bil Real v seriji slabih rezultatov. V prvenstvu so z Osasuno remizirali brez golov, v superpokalu jih je premagal Athletic Bilbao, v španskem kraljevem pokalu pa izločil tretjeligaš Alcoyano.

Že po prvem polčasu je Real tekmo pravzaprav odločil v svojo korist. Prvi gol je v 15. minuti po podaji Tonija Kroosa z glavo dosegel Casemiro. V 41. minuti je Eden Hazard podal Karimu Benzemaju, ki je prednost z odličnim strelom v zgornji levi kot podvojil. V prvi minuti dodatka ob koncu prvega polčasa pa je bilo že 3:0. Med strelce se je po podaji Kroosa vpisal Eden Hazard.

Alaves je v 59. minuti prek Joseluja znižal na 1:3, Benzema pa je v 70. minuti z novo mojstrovino postavil piko na i in končno zmago s 4:1. Pri zadetku Francoza se je pod asistente vpisal Luka Modrić.

Real ima po tej zmagi 40 točk, štiri več od Seville, ki je na 3. mestu in šest več od Barcelone, ki pa mora tekmo 20. kroga še odigrati. Prvi je Atletico, ki je pri 44 točkah in z dvema tekmama v zaostanku. V naslednjem krogu bo Real doma gostil Levante.

Po četrtem zaporednem porazu je Alaves v prvenstvu zdaj na 17. mestu in le z eno točko prednosti pred cono izpada na katerem je Elche. V naslednjem krogu bo ekipa iz Baskije gostovala pri Getafeju.

Tekme španske La Lige lahko ekskluzivno spremljate samo na programih Sportkluba.