Nov šok za Dinamo, Slaven Keka porinil proti naslovu

Uncategorized 25. Apr 201719:21 > 19:27
Jean Paul Thomas/Icon Sport via Getty Images

V 30. krogu Prve hrvaške nogometne lige je Slaven Belupo v Koprivnici premagal Dinamo (2:1) in Rijeki prinesel še izdatnejšo prednost na lestvici. Domači so povedli v 43. minuti z golom Heberja, Dinamo je izenačil v 78. minuti z golom Mora, zmago pa je Belupu prinesel Bogojević v 90+2. minuti.

Nogometaši Dinama so v prvenstvu naredili nov velik “kiks”. Po domačem porazu s Hajdukom je sledila še “hladna prha” v obliki izgubljene tekme s Slaven Belupom, ki “plave” še bolj oddaljuje od ubranitve naslova.

V 43. minuti srečanja je Heber Araujo z 20 metrov silovito ustrelil na gol, Dominik Livaković ni najbolje odreagiral in Slaven je prišel do prednosti. V drugem polčasu so imeli prvo priložnost domačini prek Josip Tadića, potem pa je Dinamo vse sile usmeril v napad.

Po številnih priložnostih so v 78. minuti vendarle zadeli, potem ko je Ante Ćorić iz prostega udarca zadel vratnico, pri žogi pa se je potem kot prvi znašel Nikolo Moro, ki je zadel za 1:1. In ko so gostje huronsko planili proti golu Koprivničanov, da bi se domov odpravili s tremi točkami, so na koncu ostali brez vsega.

V 92. minuti je Bruno Bogojević zadel za zmago, kar pomeni, da ima sedaj Rijeka (slovenskega stratega Matjaža Keka) na prvem mestu 8 točk prednosti, saj so Kekovi varovanci danes z 2:0 ugnali Osijek. Med strelce se je vpisal tudi reprezentant, Roman Bezjak, ki je bil natančen z 11 metrov.