Mišković bo kupil Rijeko

Uncategorized 13. Nov 201717:31 > 17:32
Screenshoot

Predsednik Rijeke Damir Mišković je razkril, da bo skušal odkupiti klub. Ambicije ostajajo visoke, v bodoče pa bo Rijeka uvažala manj igralcev in stavila na lastno produkcijo.

Rijeka že dve leti ne obratuje na denarju italijanskega poslovneža Gabrieleja Volpija in njegove družbe Social Sport, temveč troši denar, ki ga zasluži sama. Predsednik kluba Damir Mišković že načrtuje prihodnost kluba, ki ga želi tudi lastniško obvladovati.

Rijeka se bo v tednu, dveh spremenila v lastniškem smislu. Ne morem še z gotovostjo trditi, kakšen bo rezultat. Ko smo prišli pred petimi leti, je Social Sport odigral ključno vlogo. Z njegovimi sredstvi smo sanirali dolgove, pripeljali nov strokovni štab in začeli zmagovalni niz. Naredil bom vse, da uspemo z odkupom deleža, da bomo lahko zgradili novo Rijeko,” je za Novi list povedal Mišković.

Koliko bo odkup stal, ni znano.

Vrednost kluba je jasna, ve se, koliko je bilo vanj vloženega. Nemogoče pa je oceniti perspektivo, čeprav se tega ne smemo bati, če se ozremo nazaj. Kar smo si leta 2012 zadali, smo uresničili.

Ambicije Rijeke bodo ostale visoke, kadrovskih sprememb pa ne gre pričakovati. Najbolj drastična sprememba bo ta, da bo Rijeka v bodoče več stavila na lastne igralce in očitno manj uvažala. Kar se morebitnih sprememb v delu stroke tiče, zaenkrat ni predvidenih novosti, tudi služba trenerja Matjaža Keka se zdi še naprej varna. Mišković je dodal še, da v tujini išče tudi morebitne interesente za vlaganje v klub.