Remi Keka proti Hajduku po meri Dinama

NK Rijeka

Hajduk in Rijeka sta se v derbiju 27. kroga 1. HNL na Poljudu razšla brez zmagovalca (1:1), kar najbolj ustreza vodilnemu Dinamu.

Jadranski derbi so v veliki meri zaznamovali slabi pogoji zaradi močnega vetra, ki je v jutranjih urah v prestolnici Dalmacije presegel 100 km/h. Okoli 15 tisoč gledalcev na Poljudu je oba zadetka videlo v drugem polčasu. Branilce naslova je v vodstvo popeljal Antonio Čolak v 52. minuti, končni izid pa je deset minut kasneje iz bele točke postavil Mijo Caktaš iz najstrožje kazni.

Veliki obračun med Hajudkom in Rijeko je bil v drugem polčasu za nekaj trenutkov tudi prekinjen, zaraddi “bakljade” Torcide, ki je vnovič poskrbela za izjemno navijaško vzdušje.

Hajduk ima po remiju na derbiju 52 točk in zaseda drugo mesto na lestvici, Rijeka je tretja s točko manj, medtem ko ima vodilni Dinamo ob tekmi manj na prvem mestu 59 točk.