Kek po novem porazu nepreklicno odstopil

Getty Images

Matjaž Kek je po šesti zaporedni tekmi hrvaškega prvenstva brez zmage nepreklicno odstopil z mesta trenerja Rijeke. "Nima smisla veliko analizirati. Hvala vsem, toda jaz odhajam."

Matjaž Kek je več kot pet let in pol zelo uspešnega delovanja na Kvarnerju končal po porazu proti lanskemu prvaku druge lige, Gorici, ki je pred svojimi navijači slavil z 2:1. Rijeka je po šesti zaporedni tekmi brez zmage padla na peto mesto, prehitela jo je tudi Gorica, medtem ko ima vodilni Dinamo ob tekmi manj sedem točk prednosti.

Nima smisla veliko analizirati. Slišal sem se s predsednikom Damirjem Miškovićem in od tega trenutka nisem več trener Rijeke. Gre za najino skupno odločitev. Jaz sem tisti, ki je najbolj odgovoren za rezultat in v tem trenutku je nekaj potrebno menjati. Rijeka ostaja moj klub, hvala vsem, toda jaz odhajam,” je ob nepreklicnem odstopu povedal Kek.

Navijači si sicer želijo, da bi slovenski strokovnjak nadaljeval delo na Rujevici, navijaška skupina Armada mu je po porazu proti Gorici kot edinemu namenila aplavz. “Naj se poslovijo drugi,” so Keka v obstanek poskušali prepričati privrženci Rijeke.

Nekdanji slovenski selektor je Rijeko vodil od februarja 2013. V tem času je klub prvič v zgodovini popeljal do naslova hrvaškega prvaka, osvojil dva naslova pokalnega prvaka in dvakrat nastopil v skupinskem delu Evropske lige.