Bišćanova Rijeka zaustavila Dinamo

Getty Images/ Marco Luzzani

Rijeka je v velikem derbiju 15. kroga 1. HNL na Rujevici z minimalnih 1:0 odpravila vodilni Dinamo. Za Zagrebčane, ki jih v četrtek čaka naslednji obračun v Evropski ligi proti Fenerbahčeju (v živo na SK 1), je bil to prvi letošnji poraz.

Veliki heroj zmage Rijeke je bil Antonio-Mirko Čolak, ki je zadel v 64. minutu, medtem ko ima veliko zaslug, da je zmaga ostala na Rujevici tudi vratar domačih Simon Sluga, ki je kar nekajkrat rešil svojo mrežo.

V prvem polčasu je Rijeka dominirala na igrišču, toda lepše priložnosti so imeli slovenski reprezentant na začasnem delu v Zagrebu Petar Stojanović in soigralci. V drugem polčasu je bila slika nekoliko drugačna. Sluga je bil odličen na golu, Čolak pa je v 64. minuti sijajno izkoristil slabo rekacijo obrambe Dinama in iz roba kazenskega prostora zadel za zmago domačih.

Dinamo kljub porazu ostaja trdno v vodstvu s 36 točkami, Rijeka je četrta z devetimi manj. Trener Dinama Nenad Bjelica je prvič izgubil v domačem prvenstvu, hkrati pa je Rijeka prekinila tudi niz 15 tekem neporaženosti modrih.

Nekdanji trener Olimpije Igor Bišćan tako tudi po šesti uradni tekmi na klopi Rijeke ostaja brez poraza. Nekdanji zvezdnik Dinama je nanizal pet zmag in neodločen izid.