Igor Biščan z Rijeko premagal Dinamo in osvojil pokal

Uncategorized 22. Maj 201919:59 > 20:02
NK Rijeka

Nogometaši Rijeke so z Igorjem Biščanom na čelu uspeli na najlepši možen način končati sezono, z osvojeno pokalno lovoriko. V velikem finalu so s 3:1 ugnali Dinamo iz Zagreba in se veselili pokalne lovorike.

Igor Biščan, ki je še pred letom dni sedel na klopi Olimpije in tam tudi osvojil dvojno krono v Sloveniji je danes z Rijeko prišel do novega zelo lepega uspeha. Rijeka je namreč osvojila pokalno lovoriko, potem, ko je v velikem finalu s 3:1 ugnala Dinamo iz Zagreba, ki letos ni imel prave konkurence v državnem prvenstvu.

Rijeka je na zadnjih medsebojnih tekmah, odkar je klub prevzel sicer nekdanji nogometaš Dinama Biščan, boljša na medsebojnih tekmah od Zagrebčanov in to so dokazali tudi danes v Puli.

Po prvem polčasu je Rijeka že vodila z 2:0. Med strelce sta se vpisala Antonio Čolak in Tibor Halilovič

V drugem polčasu je Dinamo iskal vrnitev oziroma preobrat. V 63. minuti je dobre temelje postavil Mislav Oršič, ki je svojo ekipo za zadetkom močno približal. Samo nekaj minut pozneje so Zagrebčani imeli priložnost, da iz enajstmetrovke izenačijo, vendar je Dani Olmo zapravil priložnost.

Vse skupaj je kaznovala Rijeka v 84. minuti za končnih 3:1 in veslje je poskrbel Zoran Kvrzič.