Rožmana je Rijeki priporočil Matjaž Kek!

Uncategorized 30. Sep 201918:04 > 18:08
Sportida

Športni direktor Rijeke Srečko Juričić je v radijski oddaji "Pod stenami Kantride" pojasnil ozadje prihoda trenerja Simona Rožmana.

Takoj ob potrditvi prihoda Simona Rožmana na klop Rijeke smo lahko prebirali veliko povezav z nekdanjim uspešnim trenerjem tega hrvaškega kluba Matjažem Kekom. Kek, zdaj selektor Slovenije, se je že v času svojega delovanja v tem hrvaškem klubu zavzemal za to, da bi njegov strokovni štab okrepil perspektivni slovenski trener, ki je v zadnjih letih deloval na klopi Domžal.

Na Simona Rožmana nas je prvi opozoril Matjaž Kek. Pred leti, ko smo osvojili prvenstvo in pokal, se je pojavila ideja, da bi Kek postal svojevrsten menedžer, za to pa bi ob sebi potreboval dobrega trenerja, ki bi vodil ekipo. Naša ideja je bila, da to postane Simon Rožman. Kasneje te ideje nikoli nismo udejanjili. Ko je odšel Igor Bišćan, je bil Rožman za nas najboljša in najhitrejša opcija,” je povedal Juričić, ki se niti malo ne obremenjuje s tem, da je Rožman zelo mlad trener.

Ko pripeljete trenerja, morate verjeti vanj. Tisti, ki spremljamo nogomet v naši okolici, vemo, kdo je dober in perspektiven trener. Za Keka se je vedelo, da je dober trener in tudi za Rožmana se ve, da je dober trener,” je povedal Juričić, ki je razkril tudi klubske cilje: “Želimo ostati v vrhu hrvaškega nogometa in se uvrščati v evropske pokale. Vemo, da v letošnji sezoni tudi drugo mesto vodi v ligo prvakov, naslednji dve mesti in pokal pa v ligo Europa. To so naši cilji. Dali bomo vse od sebe, da bi bili na koncu čim višje. Seveda pa nismo sami v tej bitki. Iste cilje imajo tudi Dinamo, Hajduk in Osijek.