Rožman in Kačičnik v naslednji krog pokala z 11:0!

Uncategorized 1. Okt 201917:41 > 17:43
NK Rijeka

Nogometaši Rijeke so v pokalu Hrvaške nogometne zveze premagali Buje in se uvrstili v osmino finala. Končni rezultat? Varovanci Simona Rožmana so slavili s kar 11:0!

Aktualni pokalni prvak in branilec naslova je vprašanje zmagovalca proti četrtoligašu razrešil že po pol ure igre, ko so varovanci Simona Rožmana vodili že s 5:0. Zadetke so dosegli Murić (4′), Čolak (10′, 17′), Punčec (25′) in Pavičić (30′).

Rijeka je z enakim tempom nadaljevala tudi v drugem polčasu, kjer se je mreža nižjeligaša zatresla še 6-krat! Gole za zmago z 11:0 in napredovanje v 1/8 finala so v drugem polčasu dosegli Punčec (55′), Mamić (67′), Lončar (74′), Vuk (81′), Murić (82′) in Smoličić (90′).

V naslednjem krogu bo nasprotnik Rijeke Varaždin, ki je v prejšnjem krogu DP-ja Rijeki moral priznati premoč z 2:0. Riječane je na tej tekmi s klopi prvič vodil Aleš Kačičnik,Simon Rožman je namreč prestajal kazen rdečega kartona, ki ga je še kot trener Domžal prejel proti Mariboru. Rožman je na klopi debitiral prav na današnjem pokalnem srečanju. In to na kakšen način! Današnja zmaga Rijeke je namreč izenačenje najvišje zmage v njeni novejši zgodovini. V enem od prejšnjih pokalnih tekmovanj je Rijeka z 11:0 premagala Korčulo.