Kaos v Dinamu – Bjelica ostal brez pomočnikov

Uncategorized 27. Mar 202010:06 > 10:09
Getty Images/Srđan Stevanović

Pri Dinamu iz Zagreba je te dni zelo vroče. Najprej so znižanje plač zavrnili igralci, zdaj pa še trenerji. Vodstvo je zato odpustilo ves trenerski štab, z izjemo s pogodbo zaščitenega Nenada Bjelico, ki ga želijo prisiliti k odstopu.

Pri Dinamu se krčevito borijo, da bi v teh izrednih razmerah znižali stroške. V luči tega so na začetku tedna od igralcev in trenerjev zahtevali, da se do septembra odpovedo 30 odstotkom pogodbeno dogovorjenih obveznosti, tretjino plače bi dobili v dogovorjenih rokih, tretjino pa po šestih mesecih. Ponudbo so najprej zavrnili nogometaši, zdaj pa še strokovni štab. Uprava kluba je sicer dohodke znižala za kar 60-odstotkov.

“V klubu imamo 450 sodelavcev, zato smo pred velikim izzivom, če želimo obdržati vsa delovna mesta, posebej za igralce,” menijo v klubskem vodstvu, ki so upali, da se bodo lahko s trenerji in igralci vsaj pogajali, a so slednji v kratkem roku pisno zavrnili ponudbe.

V imenu igralcev je to storil kapetan Arijan Ademi, v imenu trenerjev pa glavni trener Bjelica, ki je Dinamo prevzel maja 2018 in ga v tem času popeljal do osmine finala v evropski ligi, letos pa do lige prvakov, kjer so bili Zagrebčani na robu napredovanja v izločilne boje v skupini z Manchester Cityjem, Atalanto in Šahtarjem.

Klub se je po prekinitvi tekmovanj zarad epidemije koronavirusa znašel v težavah. Hina poroča, da bi uprava z znižanjem plač privarčevala ogromno. Igralci naj bi zaslužili med 100 in 800 tisoč evri na leto, Bjelica pa naj bi po neuradnih podatkih letno v žep pospravil kar 1,5 milijona evrov. Trener ima v pogodbi klavzulo, ki ga ščiti v primeru odpusta, zato so na Maksimirju poskrbeli za drastičen ukrep in odpustili vse njegove pomočnike. Najverjetneje upajo, da bo Bjelica zaradi te poteze odstopil sam in klub odrešil visoke odpravnine.

Bjelica je bil sicer v tej sezoni na dobri poti da z Dinamom še tretjič zapored osvoji naslov. V ligi je imel zagrebški velikan kar 18 točk naskoka pred drugo Rijeko, ki jo vodi Simon Rožman.