Olimpijo okrepil nov vratar – Matevž Vidovšek

Prva liga 30. Sep 202014:49 > 14:53
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je pred nedeljskim večnim derbijem potrdila nov prihod. V zmajevo gnezdo je prišel 199 centimetrov visoki vratar Matevž Vidovšek.

20-letnik se v Ljubljano seli iz iz ciprskega kluba AO Agia Napa, z Olimpijo pa je podpisal dvoletno pogodbo.

Mladi vratar ima kljub mladosti za sabo kar nekaj let v tujini. Kariero je sicer začel pri Dravogradu, od koder se je leta 2016 podal v Atalanto. Slednja ga je kasneje posodila Pescari in Reggini, lani avgusta pa se je iz Italije preselil na Ciper, kjer je kot posojen branil za Agio Napo.

Vidovšek je bil pred leti tudi član slovenskih mladih reprezentanc. Nastopal je za selekciji do 17 in do 18 let.

Ob podpisu pogodbe je dejal: “Občutki ob prihodu v Olimpijo so odlični. Vesel sem, da sem prišel v velik klub. Veselim se dela s trenerji in soigralci ter upam, da sezono končamo čim boljše. Dal bom vse od sebe.

Sportklub Slovenija