URADNO: Luka Zahović se seli na Poljsko

Prva liga 1. Okt 202015:51 > 16:03
Pogon Szczecin

NK Maribor je potrdil odhod najboljšega klubskega strelca v zadnjih sezonah. Ljudski vrt zapušča Luka Zahović, ki bo kariero nadaljeval na Poljskem, pri Pogonu, ki je trenutno ob tekmi manj sedma ekipa poljske lige.

Luka Zahović bo v zgodovino Maribora zapisan z zlatimi črkami. Na 199 tekmah je dosegel 81 golov, dosegel pa je tudi prvi gol vijoličastih v prvi ligi prvakov v eri Zlatka Zahoviča.

24-letni napadalec je v članski ekipi Maribora debitiral že leta 2013, ko je priložnost dobil na zadnji tekmi ob proslavi naslova. Svoj prvi gol v vijoličastem je dosegel med pokalnim dvobojem s Šenčurjem, prvo evropsko tekmo pa odigral proti Rubinu v Kazanu. Najbolj pomembna sezona v njegovem razvoju je sezona 2014/15, ko je dosegel 12 prvenstvenih golov in dosegel gol v skupinskem delu lige prvakov proti Sportingu.

Po kratki postojanki pri Heerenveenu je kasneje v dresu Maribora dvakrat postal najboljši strelec PLTS (2017/18 in 2018/19), Ljudski vrt pa zapušča s štirimi naslov državnega prvaka.

Številke govorijo zase in so dovolj zgovorne. Luka še ni dopolnil niti 25 let, pa je že toliko dal Mariboru. Zahvala s klubske strani za vse doslej storjeno in veliko športne sreče na novi poti,” je pojasnil športni direktor Maribora Oliver Bogatinov.

Zahović bo odslej igral v poljski Ekstraklase, kjer si bo nadel dres zasedbe Pogon Szczecin. Pogon v svoji zgodovini še nima naslova poljskega državnega prvaka, je pa Ekstraklaso dvakrat končal na drugem mestu. Ob tem je še trikrat igral v finalu poljskega pokala.