Prvi primer okužbe tudi v NK Maribor!

Prva liga 12. Okt 202010:26 > 10:32
NK Maribor/Grega Wernig

Reprezentančni premor bo s povečanim številom testov navrgel kar nekaj novih okužb igralcev s koronavirusom. Pri NK Maribor so potrdili, da je okužen član mlade reprezentance Aljoša Matko.

NZS

Matko bi moral z mlado slovensko reprezentanco odigrati tekmo z Madžarsko, testi pa so pokazali kar pet okužb v naši odpravi. Med okuženimi je tudi napadalec Maribora Aljoša Matko.

Ker se je virus razširil znotraj mlade izbrane vrste, se je vodstvo selekcije U21 odločilo, da torkovo tekmo z Madžarsko odpove.

Matkova okužba za Maribor ni težava, saj obetavni napadalec ni bil v stiku s klubskimi soigralci. To pomeni, da ga čaka samoizolacija, bodi pa pri vijoličastih nestprno čakali na izvide ponovnege testiranja pri ostalih mladih reprezentantih – Jan Mlakar, Luka Koblar in Žan Kolmanič.