Nekdanji kapetan Slovenije pojasnil odhod iz Celja!

Prva liga 14. Okt 202011:28 > 11:40
Getty Images

Nekdanji kapetan Slovenije Robert Koren po novem sodeluje z Nogometno zvezo Slovenije, kar pomeni, da se je dokončno poslovil od aktualnega prvaka PLTS iz Celja.

Koren je razloge za odhod iz Celja razkril v pogovoru za Sportal: “Nikoli ne potenciram določenih zadev v medijih, lahko pa povem, da z moje strani ni prišlo do kakih prepirov ali česa podobnega. Bili so pač različni pogledi na delovanje članske ekipe. Ocenil sem, da se v tej zgodbi ne vidim. To sem sporočil strokovnemu vodstvu in vodstvu kluba, nato smo se razšli. V klubu sem bil tudi po tistem času, tako da z moje strani ni zamer. S klubom smo naredili čudovito zadevo, krasno stvar. Klub se je nato glede idej, smernic sodelovanja z vlagatelji odločil tako, kot se je. V tej celjski zgodbi se nisem videl, tudi na igrišču so šle stvari malce v drugo smer. Ni pa bilo nobenih težav z moje strani. Razšli smo se korektno.

Legendarni slovenski vezist, ki je v Celju več kot leto dni pomagal strokovnemu vodstvu in bil tesno povezan s trenerjem Dušanom Kosičem, je že našel nov iziv. Postal je pomočnik selektorja mlade reprezentance Primoža Glihe, nekaj pa naj bi se dogajalo tudi okrog enega izmed slovenskih klubov, kjer bi lahko Koren postal glavni trener.

Koren je v svoji reprezentančni karieri poskrbel za do danes edino zmago Slovenije na velikih tekmovanjih. Korošec je bil natančen na tekmi svetovnega prvenstva 2010 proti Alžiriji, sicer pa gre za nogometaša z bogatimi izkušnjami iz tujine, s katerimi lahko močno pomaga vsem mladim nadarjenim nogometašem.