URADNO: Koren se podaja v trenerske vode

Prva liga 14. Okt 202017:29 > 17:37
NK Fužinar Vzajemci / Facebook

Nogometni klub Fužinar Vzajemci je na današnji novinarski konferenci predstavil svoje cilje, vizijo in poslanstvo delovanja kluba.

Po uspešnem nastopanju v 2. slovenski nogometni ligi in premikanju svoje letvice uspehov na povsem nov nivo so predstavniki kluba enotni, da je čas, da se letvica pomakne še višje. Zato je NK Fužinar Vzajemci podpisal 4-letno pogodbo z Robertom Korenom, ki bo prevzel vlogo glavnega trenerja.

Vse od vstopa v 2. SNL dalje je je NK Fužinar Vzajemci stabilen drugoligaš. V pretekli skrajšani sezoni je klub dosegel zgodovinski uspeh, saj so zasedli skupno 4. mesto v ligi. Še posebej velja izpostaviti, da je klub na 20 odigranih tekmah kar 15-krat ostal neporažen.

Na novinarski konferenci, ki je potekala na stadionu Fužinarja so bili prisotni predsednik kluba Peter Stočko, Janko Pešl kot novi direktor kluba in Robert Koren kot novi glavni trener.

“Včeraj smo zaključili zelo uspešno zgodbo, ampak danes je nov list. Po mojem mnenju gre za zgodovinski trenutek za mesto Ravne in za Fužinarja. Veseli me, da se je takšna nogometna osebnost, kot je Robert Koren, ki predstavlja enega od najpomembnejših posameznikov v slovenskem nogometu, pridružil klubu,” je začel Peter Stočko, predsednik kluba. “Po pogovoru z Robertom sem spoznal, da ni naključje, da je bil tako uspešen kot igralec, kajti njegove želje, strast in tudi načrti na področju trenerskega poklica so na enakem, tj. zelo visokem nivoju. Vesel sem, da je prepoznal NK Fužinar kot neko zgodbo, v kateri lahko tudi sam napreduje in z nami doseže visoke cilje, ki smo si jih zadali za prihodnja leta,” je še dodal Stočko.

Tudi Robert Koren se veseli novega mejnika na nogometni poti. “Z vodstvom kluba smo se hitro ujeli. V samem projektu, ki so mi ga predstavili, je zelo pomembna tudi dolgoročnost, saj me dolgoročni in perspektivni projekti vedno zanimajo,” je začel Koren. “Z vodstvom kluba smo se hitro ujeli in uskladili določene zadeve. Čaka nas veliko dela. Ekipa, ki je bila prisotna do sedaj, je delala zelo dobro, seveda pa bi radi vse skupaj dvignili na še višji nivo. Moje glavno delo je na igrišču s fanti in komaj čakam na prvi trening. Seveda pa bom pomagal pri samem kadrovanju, da bomo kadrovali čim bolj racionalno in čim pravilneje. Poleg tega pa bom bedel tudi nad trenerji v nogometni šoli, tako da me bodo tudi mlajše selekcije veliko videvale na igrišču. Moje vodilo je že od nekdaj: red, disciplina in trdo delo. To bomo vcepili fantom v prvi ekipi in tudi ostalim članom kluba. Članska ekipa je neke vrste ogledalo celotnega kluba,” še dodaja Koren.

Tekme v drugi slovenski nogometni ligi lahko spremljate na programih Sportkluba.

Lestvico zagotavlja SofaScore LiveScore

Povzeto po: vzajemci.com