Mariborčani suvereni proti zadnji Gorici

Prva liga 17. Okt 202019:40 > 19:46
NK Maribor/Twitter

Maribor je na prvi tekmi po reprezentančnem premoru v 7. krogu državnega prvenstva vpisal tretjo letošnjo zmago, potem ko je v Gorici slavil s 4:0. Koper z 2:0 boljši od Domžal.

Povezano

Osrednja arhitekta tretje letošnje zmage Maribora, s katero je skočil na drugo mesto lestvice, sta bila Rok Kronaveter in Rudi Požeg Vancaš. Oba sta se izkazalo z zadetkom in podajo.

Mariborčani so v Športnem parku v Novi Gorici povedli v 16. minuti, ko je Rok Kronaveter podal iz kota z leve strani, v osrčju goriškega kazenskega prostora pa je bil najvišji Nemanja Mitrović, ki je bil strelsko razpoložen že v reprezentanci, ko je pred dobrim tednom dvakrat zadel proti San Marinu.

Vijoličasti so prednost podvojili po dobri uri igre. Rudi Požeg Vancaš je zadel s pravim evrogolom iz roba kazenskega prostora. V 75. minuti je najstrožjo kazen izkoristil Kronaveter, za končnih 4:0 pa je po podaji Vancaša z glavo prvič v sezoni zadel Denis Klinar.

Uvodna tekma 7. kroga državnega prvenstva se je končala z zmago Kopra z 2:0 proti Domžalam. Tekmo na Bonifiki je z dvema goloma odločil Nardin Mulahusejnović (skupno se je v letošnji sezoni že petkrat vpisal med strelce), ki je na lestvici najboljših strelceh prehitel do zdaj vodilnega napadalca Olimpije Đorđeja Ivanovića.