Celje končno do zmage

Prva liga 6. Nov 202018:50 > 18:56
Štajerci želijo sezono za pozabo zaključiti v velikem slogu. Osvojiti lovoriki in se uvrstiti v Evropo. Foto: NK Celje

Na prvi tekmi 11. kola državnega nogometnega prvenstva so aktualni prvaki, NK Celje, na svojem stadionu premagali Aluminij s 4:0 in tako prekinili niz brez zmage.

Na zadnjih štirih tekmah prvaki niso niti enkrat zmagali, osvojili pa so samo dve točki.

Danes je ob visoki zmagi nad Aluminijem blestel dvakratni strelec Ivan Božić. 23-letni Hrvat je z zadetkoma v 7. in 51. minuti grofom prinesel prednost 2:0 in s tem koval pot do zmage.

Na 3:0 je v 70. minuti povišal Matic Vrbanec, končni izid pa je v sodnikovem dodatku postavil Mićo Kuzmanović, ki je nekaj minut pred tem zamenjal Božića.

Celje je z zmago trenutno napredovalo na 6. mesto, prvaki so na enajstih tekmah zbrali 13 točk. Aluminij ostaja predzadnji, po desetih tekmah ima 9 točk.