Maribor na tekmi preobratov boljši od Domžal

Prva liga 7. Nov 202020:23 > 20:39
Twitter/NK Maribor

Nogometaši Maribora so v 11. kolu v Ljudskem vrtu s 4:3 premagali Domžale in se na vrhu lestvice izenačili z Muro in Koprom.

V prvem polčasu je padel le en zadetek, Domžale je v 11. minuti z glavo v vodstvo popeljal Kolobarić.

V drugem delu srečanja sta se mreži zatresli kar šestkrat. Maribor je odlično začel in že po dveh minutah izenačil, strelec je bil Požeg Vancaš, v 54. minuti pa po golu Mlakarja povedel. Vendar vodstvo ni trajali dolgo, saj je le štiri minute kasneje izenačil Mujan, ki je z nenadnim strelom z leve strani presenetil vratarja Juga. V 66. minuti so Domžale drugič na tekmi vodile. Po podaji s kota se je žoga odbila visoko v zrak, do nje je prišel Karić in jo poslal v mrežo – 2:3. Maribor je znova izenačil v 75. minuti. Gostje žoge niso uspeli spraviti iz kazenskega prostora in po strelu Repasa se je do nje dokopal Peričić, ki je s petih metrov zadel v polno. Zmagoviti zadetek je Maribor dosegel v 85. minuti. Domžalčani so žogo izgubili 25 metrov od vrat, Vrhovec je podal v kazenski prostor, kjer se je Matko znašel iz oči v oči z vratarjem Mulalićem in ga premagal za končnih 4:3.

Na lestvici imajo Maribor, Mura in Koper po 19 točk, Olimpija je na četrtem mestu s samo točko zaostanka. Vrh po zaslugi najboljše razlike v zadetkih (+9) zaseda Maribor, Mura (+8) je druga, Koper (+6) pa tretji.