Olimpija pripeljala nekdanjega hrvaškega reprezentanta!

Prva liga 25. Nov 202014:45 > 14:52
NK Olimpija Ljubljana

Nogometni klub Olimpija Ljubljana je v sredo potrdila prihod izredno zanimivega igralca. Zeleno-beli dres si bo nadel 27-letni Ivan Močinić, ki je podpisal pogodbo do konca aktualne sezone.

Gre za produkta Rijeke, kjer je za člansko ekipo v petih letih zbral 140 nastopov in dosegel pet golov ter dodal še šest asistenc. Za Rijeko je osemkrat zaigral tudi v evropski ligi, z njo pa osvojil hrvaški pokal in hrvaško ligo.

Leta 2016 se je preselil v dunajski Rapid, za katerega pa je po težavah s poškodbo odigral samo 24 tekem. Na začetku lanske sezone je podpisal za Istro, zdaj pa se bo preizkusil še v PLTS in okrepil sredino igrišča pri Olimpiji.

Močinić je tudi nekdanji hrvaški reprezentant, ki je v dresu vatrenih odigral eno tekmo. Ob prestopu k Olimpiji je povedal: “Počutim se super. Podpisal sem za velik klub, ki ima veliko navijačev in bogato tradicijo. Res sem zadovoljen, da sem tukaj in upam, da bom lahko ekipi čim bolj pomagal. Olimpiji želim pomagati do naslova prvaka, kar je verjetno vsako leto cilj kluba.

Med navijači zeleno-belih se po prihodu Močinić upravičeno pojavljajo vprašanja, če klub znova spreminjo svojo filozofijo. Predsednik Milan Mandarić je v zadnjih mesecih vztrajno poudarjal, da bo Olimpija računala predvsem na mlade domače fante.