Billong tudi uradno novi član vijolične družine

Prva liga 6. Jun 201712:04 > 12:17
Facebook/NK Rudar

Jean-Claude Billong je včeraj tudi uradno postal novi član aktualnih državnih prvakov. V zadnjih nekaj dneh se je samo še čakalo kdaj bo francoski branilec tudi uradno predstavljen kot prva okrepitev vijoličastih v poletnem prestopnem roku.

Po ureditvi vseh zadev, ki sodijo k prestopu, je Maribor na spletni strani predstavil novega člana. Francoski branilec Jean-Claude Billong (23 let, 192 cm) je v prejšnji sezoni igral za Rudar iz Velenja, pred tem pa pridobil izkušnje v ZDA (New York Red Bulls II) in na Portugalskem (Leixoes), je podpisal triletno pogodbo.

“Trenerji osvajalci pravijo, da se ekipa začne sestavljati iz obrambe. Želeli smo okrepiti ta del in izbrali smo branilca, ki je vsem dobro znan obraz s slovenskih igrišč. Njegova telesna moč, hitrost, skok igra so značilnosti, ki nam bodo prišle prav. Jean-Claude se bo ekipi pridružil že ob začetku priprav in mu želimo dobrodošlico v vijol’čnem svetu,” je pojasnil športni direktor Zlatko Zahovič.

Nove soigralce bo Billong spoznal na četrtkovem zboru, ob sklenitvi dogovora in v pričakovanju prihoda na uradno predstavitev v Ljudski vrt je dejal: “Zelo se veselim igranja v Mariboru. Prestop k najboljšemu klubu v Sloveniji pomeni zame velik korak naprej, zahvaljujem se klubu za zaupanje. Imel sem nekaj ponudb iz drugih držav, a sem po pogovoru s športnim direktorjem vedel, da bom igral za Maribor. Predstavil mi je projekt in dileme ni bilo. Ponudbi Zlatka Zahoviča nisem mogel reči ne. Sezona na slovenskih igriščih bo prednost in mi bo olajšala prilagajanje. Ekipa, ki mi je v prejšnji sezoni povzročala največ težav v medsebojnih dvobojih, je Maribor. Tudi zato sem tukaj. In zaradi kvalifikacij v evropskem pokalnem tekmovanju, zaradi želje po osvajanju trofej. Pripravljen sem na nov izziv in od prvega dne bom začel s trdim delom. Upam, da bodo navijači zadovoljni z menoj in bomo imeli veliko razlogov za skupno veselje.”

VIR: NK Maribor.