Mešanović zadel že na debiju, Maribor boljši od Urala

Prva liga 22. Jun 201720:04 > 20:14
NK Maribor

Aktualni državni prvaki iz Maribora nadaljuje z nizom pripravljalnih tekem. Nocojšnji nasprotnik je bil ruski premierligaš Ural, vijoličasti pa so slavili z 2:0.

Strateg Maribora Darko Milanič je minute znova razdelil med skoraj vse zdrav nogometaše. V prvem delu nismo videli zadetka, a so bili vijoličasti boljši nasprotnik. Z nekaj lepimi akcijami sta dobro formo v zgodnjem delu priprav znova potrdila Valon Ahmedi in Dino Hotić, vse poskuse Mariborčanov pa je zaustavil vratar Urala Godzur.

V drugem delu je na teren pritekla nova enajsterica, prvič pa se je predstavil tudi novi napadalec Jasmin Mešanović, ki je včeraj prišel iz Zrinjskega. Nekdanji napadalec prvega nasprotnika Maribora v prihajajočih kvalifikacijah za ligo prvakov je hitro prišel do prve priložnosti, a je v 61. minuti njegov poskus vratar ruske ekipe še ustavil.

Že v 62. minuti pa so bili Mariborčani vendarle nagrajeni za dobro igro, zadetek je dosegel prav Mešanović, ki je bil ob prodoru dovolj vztrajen. Le minuto kasneje je po novi napaki v ruski obrambi zadel še Gregor Bajde in postavil končnih 2:0. Do konca srečanja smo videli še poskus Rusov, a je edini resni strel Urala zaustavil Matko Obradović.

Pripravljalna tekma, Bakovci:

NK MARIBOR – URAL 2:0 (0:0)

NK MARIBORprvi polčas: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Ahmedi, Pihler, Vrhovec, Bohar, Hotić, Zahović. Drugi polčas: Obradović, Hodžić, Mertelj, Uskoković, Kolmanič, Kabha, Ogrinec, Vokić (80′ Kramarič), Bajde, Tavares, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

URAL: Godzur, Balažic, Bikfalvi, Dantsev, Pavlenko, Kulakov, Dimitrov, Ilyin, Glushkov, Oyevole, Bavin. Igrali so še: Arapov, Dinga, Stavpets, Merkulov, Podoksenov, Korobov, Yusupov, Manucharyan, Aroian, Imamovich, Karetnik.

Strelca: 1:0 Mešanović (62), 2:0 Bajde (63)