Juninho je končal kariero

Prva liga 13. Jul 201710:22 > 10:32
NK Domžale

Eden najboljših tujih, zagotovo pa najboljši brazilski nogometaš, ki je kdajkoli igral v slovenski prvi ligi, je končal kariero. Juninho bo ostal v Domžalah, toda v drugačni vlogi.

Juninho je v Domžale prišel pred 13 leti, s klubom osvojil vse možne lovorike, se nato za kratek čas vrnil v Brazilijo, tri leta pa je preživel tudi v Azerbajdžanu. V Domžalah je odigral osem sezon, zbral več kot 200 nastopov.

Po koncu lanske sezone, ki jo je zaradi poškodbe v glavnem preživel na stranskem tiru, mu je trener Simon Rožman sporočil, da nanj ne računa več. Kljub temu, da meni, da bi lahko na visokem nivoju igral še štiri sezone, se je Brazilec odločil upokojiti.

“Z vodstvom kluba se že dogovarjamo, da bi ostal v klubu in prevzel neko novo vlogo. Trenutno še nismo vsega dorekli, ampak na začetku se bom verjetno pridružil mladinskemu nogometnemu centru, kjer bom delal z otroki. Zelo rad imam otroke in všeč mi je delati z njimi. V prihodnje pa bi rad delal tudi na članski ravni,” je za klubsko spletno stran dejal Juninho, ki bo na zadnji dan avgusta odigral tudi poslovilno tekmo v rumenem dresu.