Zmaji napolnili mrežo Aluminija

Prva liga 30. Jul 201717:57 > 18:00
NK Olimpija/SPS

Nogometaši Olimpije so dobili še tretjo zaporedno tekmo v državnem prvenstvu. Tokrat so brez večjih težav na kolena spravili Aluminij.

Olimpija je zmagovalca odločila praktično že v prvih dvajsetih minutah, ko je z atomskim nogometom za hrbet Aluminijevega vratarja spravila tri žoge. Najprej je svoje mojstrstvo v 8. minuti pokazal Brkić. Srbski vezist je spet dokazal, da je izjemen izvajalec prostih strelov, z leve strani, a s kar precejšnje oddaljenosti, je z natančno odmerjenim strelom premagal Janžekoviča. Drugi gol je padel v 15. minuti, takrat je Brkič izvedel kot, Bajrić pa je z dobro reakcijo povišal vodstvo. Veselje domačih navijačev se še ni niti dobro umirilo, ko so bili spet na nogah. V 19. minuti je Stefan Savić odlično preigraval po desni strani, podal v sredino, kjer se je odlično znašel Issah in zadel še tretjič na prav toliko tekmah.

Tudi drugi polčas je minil povsem v znamenju Olimpije. Kljub temu, da smo v prvem polčasu videli tri lepe zadetke, je trenutek tekme prišel v 64. minuti. Takrat si je Nik Kapun žogo na strel nastavil približno trideset metrov od vrat in z neubranljivim strelom ter s pomočjo prečke zadel za 4:0. Ljubljančani so imeli tekmo povsem pod nadzorom ter nizali nove priložnosti. V 74. minuti je lepo preigraval Eleke, vratar Janžekovič pa je s skrajnimi močmi njegov strel ubranil. Do konca tekme pravih priložnosti več nismo videli, zmaji so tekmo brez kakršnihkoli težav odpeljali do konca.