Velika čast za Kabho in Ahmedija

Prva liga 27. Avg 201717:20 > 17:36
NK Maribor/Drago Wernig

Odlični nastopi Maribora v kvalifikacijah za ligo prvakov so poskrbeli, da imajo vijoličasti v svojih vrstah novega reprezentanta. Prvi vpoklic v člansko izbrano vrsto je prejel izraelski vezist Marwan Kabha. Vpoklic je prejel tudi Valon Ahmedi, ki igra za albansko izbrano vrsto.

Slovenski prvak bo med reprezentančnim premorom “pogrešal” štiri članske reprezentante. V slovensko izbrano vrsto sta bila vpoklicana Mitja Viler in Damjan Bohar, prvič po Agimu Ibraimiju pa imajo vijoličasti v svojih vrstah tudi tuja reprezentanta.

Velika čast je tako doletela Marwana Kabho in Valona Ahmedija, ki sta to poletje odigrala ključni vlogi pri novih evropskih uspehih Maribora.

26-letni Kabha se je vpoklica še posebej razveselil, saj je selektorja Izraela kot kaže prepričal prav proti izraelskemu prvaku Hapoelu iz Beer Sheve. Kabha se je sicer v Slovenijo preselil pred dvemea letoma in v tem času postal eden najboljših zveznih igralcev v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Kabha je bil v mlajših letih sicer standarden član izraelske reprezentance do 21 let, pri članski izbrani vrsti pa do danes prostora zanj ni bilo. Za mesto na zelenici se bo vezist Maribora boril z nekaterimi mednarodno uveljavljenimi igralci kot je denimo Yossi Benayoun.