Celje ima novega trenerja, Petrovič ob stolček

Prva liga 29. Avg 201716:25 > 16:32
NK Celje

Vodstvo nogometnega prvoligaša iz Celja se je po sedmih krogih državnega prvenstva odločilo za trenersko menjavo. Mesto glavnega trenerja bo s 1. septembrom prevzel Dušan Kosič, s trenerskega položaja pa se poslavlja Tomaž Petrovič.

Člansko moštvo Nogometnega kluba Celje bo okrepilo svojo trenersko ekipo. Mesto glavnega trenerja bo s 1. septembrom prevzel Dušan Kosič, ki ima bogato zgodovino igranja v slovenskih, srbskih in avstrijskih klubih, nosil pa je tudi dres izbrane vrste Slovenije. Kot trener je vodil Krško, Olimpijo in Triglav. Zamenjal bo Tomaža Petroviča, ki je moštvo prevzel pred začetkom letošnje sezone. Vodstvo celjskega prvoligaša si želi, da bi Tomaž Petrovič, ki je sezono v Celju začel z domala povsem na novo sestavljeno ekipo, ostal vpet v delo kluba.

Obenem vodstvo NK Celje poudarja, da bodo po prihodu Dušana Kosiča pomembno okrepili svojo trenersko ekipo, ki bo skupaj z igralci sposobna poseči po še boljših rezultatih, kot so jih dosegli v dosedanjem delu sezone.

Kosič, ki je s celjskim prvoligašem sklenil triletno pogodbo, je večji del nogometne kariere igral v slovenski ligi, za klube Svoboda, Beltinci, Vevče, Olimpija, Korotan Prevalje in Rudar Velenje. Skupno je v prvi slovenski ligi odigral 421 prvenstvenih tekem in dosegel 80 golov. Ob tem je igral še v srbski in avstrijski ligi. Za slovensko reprezentanco je med letoma 1992 in 1994 odigral pet uradnih tekem. Leta 2010 je postal trener Krškega, v letih 2010 in 2011 je vodil ljubljansko Olimpijo, zatem še kranjski Triglav.

Člansko moštvo Nogometnega kluba Celje je na zadnji tekmi pred reprezentančnim premorom zabeležilo drugo prvenstveno zmago v letošnji sezoni, ko je s 4:1 je premagalo Ankaran. Državno prvenstvo se bo s tekmami 8. kroga nadaljevalo v petek, 8. septembra, ko Celjane čaka gostovanje v Mariboru.

(vir: nk-celje.si)