URADNO: Lior Einbrom iz Genta v Maribor

Prva liga 31. Avg 201723:34 > 23:42
NK Maribor

Mariborčani so se v zadnjih urah poletnega prestopnega roka okrepili z 21-letnim krilnim napadalcem Liorjem Einbronom. Mladi izraelski reprezentant s poreklom iz Etiopije v Ljudski vrt prihaja kot posojen nogometaš Genta.

“Do decembra nas čaka ogromno tekem in zaradi povečanega tekmovalnega ritma smo morali razširiti kader. Pridobili smo vrhunskega talenta, ki nam lahko zelo pomaga in prinese kvaliteto več v napadu. Ima značilnosti, ki jih ta ekipa nekoliko pogreša. To je igra na ena, je zelo hiter in upam, da bomo uživali v njegovih igrah,” je novinca v Mariboru predstavil športni direktor Zlatko Zahovič.

Mladi izraelski reprezentant se bo ekipi priključil po obeh kvalifikacijskih preizkušnjah. Danes se je selekcija U-21 pomerila z Azerbajdžanom, 5.9. pa  jo čaka še gostovanje na Norveškem.

Lior Einbrom je po podpisu pogodbe za klubsko spletno stran povedal: “Zelo sem srečen, da se bom pridružil izjemnemu klubu, ki ga v Izraelu dobro poznamo. Zame je bilo veliko presenečenje, ko mi je agent sporočil, da imam možnost prestopa v Maribor. Takoj sem sprejel ponudbo. Moje sanje so igrati Ligo prvakov in se boriti za trofeje. Res sem vesel, saj Maribor poznam še iz časov, ko je Makriev prišel v moj klub, kjer sem odraščal. Vsi smo ga občudovali, bil je moj nogometni idol. Že od tistih časov vem veliko o Mariboru, še posebej pa potem, ko sta Sallalich in Kabha poskrbela, da se v Izraelu veliko govori o Mariboru. Upam, da bom nadaljeval dobro tradicijo izraelskih nogometašev v mojem novem klubu in komaj čakam tekme pred fantastičnimi navijači, Violami.

Gent je sicer Einbroma kupil to poletje, ko je Ashdodu zanj odštel 2 milijona evrov. 21-letnik je v lanski sezoni v izraelski ligi na 21 tekmah dosegel dva zadetka in vpisal eno asistenco.