Milanič: To je za nas neverjetna motivacija

Prva liga 2. Sep 201717:31 > 17:41
NK Maribor/Drago Wernig

V Mariboru je v zadnjih dneh vse v znamenju iskanja vstopnic za domače tekme v ligi prvakov. Ta utrip so začutili tudi nogometaši, Darko Milanič pa je za klubsko spletno stran poudaril, da so prizori s prodajnih mest za ekipo velika motivacija.

Res je neverjetno, kaj se dogaja z vstopnicami. Vsi bi želeli biti zraven. Lepo je videti, kaj pomeni ljudem ta uspeh. To je za nas neverjetna motivacija za delo v prihodnje in nam bo vlilo veliko energije,” lov na vstopnice za domače tekme skupinskega dela live prvakov opisuje trener Maribora Darko Milanič.

Vijoličasti so se ob koncu prestopnega roka tudi okrepili. Širina kadra bo ob velikem številu tekem do konca koledarskega leta zelo pomembna, zato ne čudi, da je Zlatko Zahovič poskrbel za dva “nova” člana. Mariboru se je pridružil stari znanec Dare Vršič, ki v tujini ni dobil sprejemljive ponudbe, popoln novinec pa je Izraelec Lior Einbrom, ki se je v Ljudsi vrt preselil iz belgijskega Genta.

Z nami je spet Dare Vršič, zadovoljni smo s tem. Potrudili se bomo, da bo spet kmalu v formi, v kateri je bil lani. Skupaj z njim bomo delali na tem. Pozna zadeve in okolje. Ljudje so zelo veseli, da je tukaj. Upam, da se bo tako dobro počutil, kot se je še pred kratkim. Kar se tiče novega igralca, je jasno, da potrebujemo v moštvu različne značilnosti. Z Daretom smo dobili nekaj dodatnega, z novim nogometašem pa bomo dobili prodornost, igro ena na ena in hitrost. Ravno v tem smislu, da imamo ustrezno raznolikost v ekipi. Ko bo Einbrom prišel po reprezentančni akciji, bo sledilo hitro spoznavanje. Prepričan sem, da se bo hitro vključil, tako kot vsi, saj je slačilnica zdrava. Nikdar ni bilo težav s prilagajanjem,” je o okrepitvah povedal Milanič.

Tokratni reprezentančni premor je za Mariborčane sicer nekoliko drugačen, saj ne bo trajal dva tedna. Že v torek vijoličaste čaka pokalni obračun v Sežani, v petek pa prvenstvena tekma proti Celju.

Nenavadna situacija ob tem reprezentančnem premoru, ki pa smo jo zavestno sprejeli. Odločili smo se, da pokalno tekmo odigramo prej in brez reprezentantov, ki jih v Sežani še ne bo, saj kasneje prihaja serija, v kateri bo bistveno težje vključiti pokalno tekmo. Načrt je zato drugačen in podrejen najprej tej tekmi, potem vsem naslednjim. Fantje so se dobro odpočili, kar smo videli na prvem treningu, atmosfera je odlična. Naše misli so zdaj usmerjene samo v pokalno tekmo. V pokalnih dvobojih ne gre brez previdnosti, zato se moramo čim prej usmeriti k realnosti. Realnost pa je naš vsakdanjik. Tega, kar delamo danes, jutri več ne moremo popraviti. In to, kar smo delali v zadnjih dveh mesecih odlično, moramo zdaj nadaljevati,” je o načrtih za prihajajoči teden dodal trener Maribora.