Glavina zapušča Rudar

Prva liga 2. Sep 201719:38 > 19:46
Jurij Kodrun/NK Rudar

Dominik Glavina, ki je v lanski sezoni pridno tresel mreže v Prvi ligi, zapušča Rudar. Velenjčani so sporočili, da je prišlo do sporazumne prekinitve pogodbe.

Dolgo časa se je govorilo, da bo Dominik Glavina zapustil velenjsko ekipo. Glavni razlog je zagotovo znižan proračun Rudarja, ki vseh lanskih adutov pričakovano ni uspel zadržati v svojih vrstah.

Hrvaški napadalec je sporazumno prekinil pogodbo, novega kluba pa zaenkrat še nima. Med poletnim prestopnim rokom se je omenjala tudi selitev k ljubljanski Olimpiji.

Glavina je v tej sezoni odigral le dve tekmi državnega prvenstva, v lanski sezoni pa dosegel kar 16 zadetkov in bil drugi strelec prvenstva. Zaostal je le za klubskim soigralcem Johnom Maryjem, ki zaenkrat ostaja v velenjski zasedbi z možnostjo, da klub zapusti v naslednjih 14 dneh.