Naveza Tavares-Rajčević blestela v Krškem

Prva liga 4. Nov 201720:01 > 20:14
NK Maribor/Drago Wernig

Maribor se je po drugem porazu proti Liverpoolu v ligi prvakov hitro pobral in v 15. krogu Prve Lige Telekom Slovenije v Krškem slavili z visokih 0:5 ter še dodatno pritisnil na Olimpijo, ki v nedeljo v Stožicah gosti zadnji Ankaran.

Vijoličasti niso pokazali prav nobenega spoštovanja do zasedbe Stipetea Balajića in do vrha napolnili mrežo Krškega. Že v 13. minuti je Maribor vodil s 3:0, potem ko je dvakrat zadel Marcos Tavares, enkrat pa Aleksander Rajčević. Brazilec je na začetku drugega polčasa zadel še enkrat in se s hat-trickom povsem približal Štefanu Škaperju na prvem mestu večne lestvice strelcev 1. SNL (Škaper 130 – Tavares 128).

Zmago prvakov je z drugim zadetkom osem minut pred koncem srečanja potrdil Rajčević. Maribor ima s tekmo več tri točke prednosti pred Olimpijo, ki jo obračun 15. kroga PLTS čaka v nedeljo, ko v Stožice prihaja zadnji Ankaran.