Milanič: Niti malo nismo utrujeni

Prva liga 5. Nov 201711:17 > 11:18
SPS

Darko Milanič je po porazu v ligi prvakov zadovoljno spremljal dogajanje na sobotni prvenstveni tekmi v Krškem, kjer je Maribor slavil s kar 5:0.

NK Maribor/Drago Wernig

Darko Milanič bi se resnično težko želel boljšega scenarija. Uvodne minute sobotne tekme 15. kroga 1. SNL v Krškem so ponudile pravi naval na gol nasprotnika. Krčani niso imeli nobenih možnosti, srečanje pa so končali s kar petimi žogami v svoji mreži. Mariborski trener Milanič je bil zato razumljivo zadovoljen.

Ta tekma je bila za nas izjemno pomembna. Fantje so se odlično odzvali. Nisem videl, da bi bili utrujeni. Psihično so zelo dobro pripravljeni. Na sredini smo želeli ustvariti višek, boili smo kvalitetni in odlični.

Redko zabijamo pet golov. Uvodne minute so bile izredno učinkovite, potem je bilo laćje igrati. Bilo je veliko prostora, poleg petih golov smo imeli še kar nekaj priložnosti. Po tako težki tekmi, ki smo jo odigrali v ligi prvakov, sem zadovoljen tako s predstavo kot visoko zmago.”