Celje do zmage proti Ankaranu, Aluminij prek Triglava

Prva liga 18. Nov 201715:08 > 15:19
NK Celje

Prvo sobotno tekmo 12. kroga Prve lige Telekom Slovenije so v zadnjih sekundah dobili Celjani, ki so na gostovanju z 2:1 ugnali Ankaran. Aluminij je v Kranju proti Triglavu slavil s 3:0. V Velenju slavila megla.

Za Celje je to že tretja zaporedna zmaga, za vse tri točke pa so morali varovanci Dušana Kosiča zelo garati. Gostje so bili v prvem polčasu nevarnejši, najbližje zadetku pa je bil v 40. minuti Filip Dangubić, ki je preigral dva domača branilca in prišel do soočenja z domačim vratarjem Primožem Bužanom, ki je odlično posredoval. Odbitek je čez vrata poslal Mitja Križan. Povsem enak razplet smo videli v akciji le nekaj trenutkov kasneje.

Celjani so do zasluženega vodstva prišli v 55. minuti, ko je Luka Žinko uspešno izvedel enajstmetrovko, ki jo je ob Emirju Burkiću priigral Jucie Lupeta. Le minuti kasneje bi lahko Luka Šušnjara, ki pa je s 15 metrov za malo zgrešil domača vrata. Gostje so od 59. minute zaigrali tudi z igralcem več, saj je drugi rumeni karton in s tem rdečega prejel domači nogometaš Žan Humar.

Ankaran je v 72. minuti kljub igralcu manj prišel do prve priložnosti za izenačenje. Bradley Meledje je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa je švignila mimo vrat. Sledilo je obodbje brez priložnosti, ki ga je z izenačenjem v 88. minuti presekal Raoul Junior Delgado, ki je zadel s prostega strela.

Ko je že kazalo, da bodo gostitelji prišli do prigarane točke, pa so Celjani v tretji minuti sodnikovega dodatka po akciji Rudija Požega Vancaša in Fedorja Predragovića prišli do zmage. Za Predragovića je bil to prvi gol v slovenski prvi ligi.

Aluminij do četrte zmage
Aluminij je v Velenju prišel do četrte letošnje zmage. Kidričani so povedli v 42. minuti, ko je Elvisa Džafića z roba kazenskega prostora premagal Žiga Škoflek. V 88. minuti je bil zaradi prekrška nad Markom Nunićem izključen Džafić, ki ga je v vratih zamenjal kar Luka Majcen, saj je Siniša Brkić že opravil vse tri zamenjave. Gostje so to s pridom izkoristili in prek Alena Kranjca ter Nunića prišli do visoke zmage z 0:3.

Zadnji sobotni obračun 16. kroga med Rudarjem in Gorico je bil v 26. minuti prekinjen zaradi pregoste megle. Nov datum srečanja še ni znan.