Novinec v Ljudskem vrtu: Kot bi prišel domov

Prva liga 11. Jan 201810:55 > 11:00
NK Maribor/Facebook

Mariborčani so že začeli s pripravami na nadaljevanje sezone, ko bodo branili naslov prvaka. Za zdaj je edini novinec v zasedbi Darka Milaniča 27-letni branilec Kassim Doumbia.

Moji prvi vtisi so odlični. Že na zboru ekipe ob večerji sem začutil dobro ozračje in prijetne odnose med igralci. Počutil sem se, kot bi prišel domov. Ne obvladam slovenščine, a so vsi govorili z menoj angleško in smo se veliko pogovarjali. Od prej sem poznal Šulerja, Tavares me je pozdravil v imenu ekipe. Uvodno spoznavanje je opravljeno, zdaj pa na delo,” je Kassim Doumbia dejal na začetku priprav vijoličastih.

Malijec z belgijskim potnim listom se dobro zaveda, kaj je glavni cilj klub v drugem delu sezone: “Pomagati klubu do naslova prvaka. Ekipa si je priigrala dobro izhodišče, toda v nogometu nikdar ne moreš vnaprej trditi, kako se bo razpletlo. Vodstvo na lestvici veliko pomeni, a se bo treba močno potruditi, da bi ostali na vrhu. Moj namen je prispevati delež k novim uspehom NK Maribor. Zavedam pa se, da je osnova vsega v trdem delu in zato sem od prvega dne začel s popolno osredotočenostjo na vse obveznosti.”

Doumbia se je v Ljudski vrt preselil iz islandskega Hafnarjördurja, ki so ga slovenski prvaki izločili v kvalifikacijah za ligo prvakov, kjer je igral tri leta in pol. Po prihodu v Slovenijo so ga pričakale skoraj pomladne temperature, ravno nasprotno z vremenom na Islandiji. “Je kar drugače. Na Islandiji je zdaj prehladno, da bi lahko nogomet igrali zunaj, tako da se trenutno tam odvija vse v dvoranah. Prijetna sprememba. Slišal sem sicer, da je lahko tudi tukaj precej hladno, toda zaenkrat mi vreme ustreza. Po selitvi običajno potrebuješ nekaj časa za prilagajanje, a opažam po prvih vtisih, da bo čez nekaj dni že vse dobro,” je dejal Doumbia in pristavil: “Vem, da sem naredil korak naprej v karieri. Ne samo vremenske razmere, tudi infrastruktura je drugačna. Ne dvomim, da bodo tudi treningi. Za kakšno ekipo gre, sem spoznal v poletnih medsebojnih dvobojih, ko sem še igral za Hafnarfjördur. Prišel sem v klub, ki se vedno bori za trofeje, redno igra v evropskih pokalih. Pomembno je le, da čim prej ujamem ritem, se privadim na zahteve in uspešno oddelam priprave. Naredil bom svoje na igrišču, potem pa se bo trener odločil, koliko lahko pomagam ekipi.”