Belgijski klub spremlja Jana Mlakarja!

Prva liga 17. Apr 201812:34 > 13:08

Zimska okrepitev Maribora Jan Mlakar, ki je v spomladanskem delu zaradi poškodbe izpustil kar nekaj tekem, je na zadnjih dveh obračunih eksplodiral in takoj postal tarča evropskih klubov.

Jan Mlakar je v Prvi ligi telekom Slovenije odigral vsega štiri tekme, na zadnjih dveh pa pokazal svoj razkošen talent. Nogometni ogledniki so se znova lahko prepričali, da je Mlakar fizično močan, premore hitrost, ima občutek za prostor, premore pa tudi zavidljivo tehnično znanje.

Na tekmi proti Gorici se je izkazal tudi s krasnim zadetkom, njegovim drugim v tej sezoni, na svojem kontu pa ima ob dveh golih še štiri asistence. Mariborskemu napadu je dodal novo dimenzijo, zdi pa se, da vijoličasti podobnega igralca niso imel že vse od Josipa Iličića.

Mlakar se je v PLTS vrnil iz Fiorentine, kar se je izkazalo za pravo potezo, z odličnimi igrami pa je hitro vzbudil zanimanje evropskih klubov. Po poročanju Nogomanie se je zanj že ogrel belgijski klub, do konca sezone pa si bodo njegove igre zagotovo ogledovali še številni drugi.

Njegov razvoj bo še kako pomemben za reprezentanco, ki ima enega izmed največjih težav prav v napadu, kjer selektor Tomaž Kavčič nima veliko maneverskega prostora. Prav Mlakar bi lahko v prihodnosti v napadu ponudil nekaj novega, zato se zdi, da bi lahko bil 19-letnik tisti, ki bi lahko preskočil mlado selekcijo, ki jo vodi Primož Gliha. A za kaj takega, bo treba podobne predstave kot jih je pokazal na zadnjih dveh obračunih ponavljati do konca sezone.