URADNO: Lendrić in Gorenc nova člana Olimpije

Prva liga 8. Avg 201818:06 > 18:11
NK Olimpija Ljubljana

Dan pred tekmo s HJK Helsinki so nogometaši Olimpije na treningu pozdravili dva nova soigralca. Slovenskim državnim in pokalnim prvakom sta se pridružila 19-letni osrednji branilec Jan Gorenc in 27-letni napadalec Ivan Lendrić.

Jan Gorenc se je v Olimpijo preselil iz Krškega, kjer je odigral 33 prvenstvenih tekem in dosegel en zadetek. Ivan Lendrić, ki prav danes praznuje 27. rojstni dan, pa je v zadnji sezoni igral za francoski Lens.

Hrvaški napadalec je sicer otrok splitskega Hajduka, pred prestopom v Lens pa je blestel v dresu Željezničarja, kjer je na 72 prvenstvenih tekmah dosegel kar 42 golov in dodal še 7 asistenc. Lendrić je Prvo ligo Telekom Slovenije že spoznal, saj je na začetku leta 2015 igral za Celje.

Na uradni klubski spletni strani so zapisali, da sta oba nogometaša podpisala dveletno pogodbo.