Mariborska rapsodija v zmajevem gnezdu

Prva liga 19. Avg 20188:27 > 8:38
NK Olimpija Ljubljana

Prvi letošnji večni derbi v 5. krogu PLTS se je v Stožicah končal z visoko zmago Maribora s 3:0. Mrežo Olimpije so zatresli Jan Mlakar, Amir Dervišević in Dino Hotić. Vijoličasti imajo na lestvici pred gorečimi rivali že velikih osem točk prednosti.

Medtem ko so Mariborčani v četrtek kljub navdušujoči predstavi proti Rangersom sklenili svojo evropsko pot, so Ljubljančani z novo visoko zmago odpravili Helsinke in se uvrstili v zadnji krog kvalifikacij za evropsko ligo. A zmaji in vijoličasti prav veliko časa za proslavljanje oziroma obžalovanje niso imeli. Očitno pa so vmesne proste dni bolje izkoristili nogometaši iz štajerske metropole, ki imajo po zaslugi visoke zmage na lestvici že lepo prednost pred aktualnimi državnimi in pokalnimi prvaki.

Srečanje v Stožicah so bolje začeli domači in bili v prvi polovici prvega polčasa blizu zadetka. Jasmin Handanović je s pomočjo nekoliko spremenjene obrambne vrste uspel zadržati vse nalete, na drugi strani pa je za prvi šok poskrbel Jan Mlakar. Aljaž Ivačič je bil v 25. minuti v dvoboju iz oči v oči še uspešnejši od 19-letnega napadalca, minuti kasneje pa je slednji le uspel premagati vratarja Olimpije. Zmaji so imeli v zaključku prvega dela izjemno priložnost za izenačenje, ko je Matej Jug po prekršku Jasmina Mešanovića nad Stefanom Savićem pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Rok Kronaveter, veselje pa mu je z izjemno reakcijo uspel preprečiti Handanović.

Že na začetku drugega polčasa je za nov šok v slovenski prestolnici poskrbel Amir Dervišević, ki je z desne stran poslal predložek v kazenski prostor. Žoga je preletela vse igralce, presenetila tudi Ivačiča in končala v mreži. Zadnji žebelj v krsto Olimpije je 70. minuti Zabil Dino Hotić. Mariborska desetica je v polno merila z roba kazenskega prostora.

Domači so v zadnjem delu srečanja poskušali priti vsaj do častnega zadetka, vendar si nevarnejših priložnosti niso uspeli zagotoviti.