Mariborčani drugič letos oddali točke

Prva liga 26. Avg 201822:07 > 22:17

Državni podprvaki iz Maribora so drugič letos v DP ostali brez zmage. V Ljudskem vrtu so proti Celju odigrali neodločeno 1:1.

Začetek tekme je bil ganljiv, saj so se igralci z minuto molka spomnili med tednom preminulega navijača vijoličastih, Roka Černica. Hrbte dresov pri igralcih najtrofejnejšega slovenskega kluba je krasil napis “Černic”.

Po prvem polčasu brez zadetkov, je celjsko mrežo v 77. minuti z “nebeškim” skokom v kazenskem prostoru načel Marko Šuler. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je že pet minut kasneje žogo za hrbet Jasmina Handanovića spravil nekdanji član vijoličastih, Elvedin Džinić.

Do konca srečanja je bilo Celje z nevarnimi protinapadi celo bliže zadetku in vsem trem točkam, a je vsaj točka ostala doma. Mariborčani na novi lestvici po šestem krogu še zmeraj vodijo (14 točk). Sledita Aluminij in Domžale z 9 točkami, Olimpija pa je peta (8. točk).