"Zmaji" v domačem gnezdu ponižali Velenjčane

Prva liga 2. Sep 201822:14 > 22:25
NK Olimpija Ljubljana

V sedmem krogu državnega prvenstva so zmaji šele tretjič igrali pred svojimi navijači. V Stožice je prišel velenjski Rudar, ki je v zmajevem gnezdu dvakrat zapored izgubil z 0:4.

Zmaji so od samega začetka gospodarili na igrišču in nizali priložnosti. Prva sta poskusila Andres Vombergar in RokKronaveter, toda brez uspeha. Zato pa je bil argentinski napadalec slovenskega rodu na pravem mestu v 16. minuti.

Asmir Suljić je preigraval na levi strani, podal v kazenski prostor, kjer je do žoge prišel Jucie Lupeta. Portugalec jo je idealno nastavil Vombergarju, ki je z neposredne bližine zadel za zgodnje vodstvo zmajev.

Drugi gol na tekmi, padel je v 35. minuti, je bil eden izmed vrhuncev sezone. Kronaveter je podal z leve, Jucie Lupeta si žogo zaustavil, dvignil, nato pa s “škarjicami” fantastično udaril in dvignil Stožice na noge. Žal je moral Lupeta tik pred koncem prvega polčasa zapustiti igrišče, saj se je poškodoval po “bodičku” enega izmed gostujočih branilcev.

Kmalu po začetku drugega polčasa je padel še tretji gol v gostujočo mrežo, ki je tudi dokončno odločil tekmo. Kronaveter je vpisal še drugo asistenco, podal je s prostega strela, najvišje pa je skočil Vitalijs Maksimenko in dosegel svoj prvi gol v zeleno-belem dresu.

V nadaljevanju drugega polčasa smo najprej videli rdeči karton Ceneta Kitka, ki je grdo štartal na Vombergarja, nato pa kontrolirano in mirno igro državnih in pokalnih prvakov.

Zadnji žebelj v gostujočo krsto je zabil rezervist Matic Črnic. Pet minut pred koncem mu je sijajno podal Suljić, ljubljanska številka 11 pa je z močnim strelom poskrbela za novo visoko zmago. A ker Črnicu to ni bilo dovolj, je v devetdeseti minuti dosegel še en gol, podal mu je Suljić.

Zmaga bi bila lahko tudi višja, saj je pri 4:0 Kronaveter pri enajstmetrovki Ljubljančanov s “panenko” žogo poslal kakšen meter previsoko. Sledi reprezentančni premor, potem pa Olimpija v gosteh igra z Muro, Rudar pa doma s Celjem.