Zmaji niso vnovčili "kiksa" vijoličastih, remi s Krškim

Prva liga 30. Sep 201820:09 > 20:17

V enajstem krogu državnega prvenstva so prvaki v Stožicah gostili moštvo iz Krškega in dosegli le remi. Tekma se je končala z 1:1, Olimpija pa sedaj za vodilnim Mariborom zaostaja pet točk.

Zmaji so silovito začeli ter so si v uvodnih minutah po priložnostih Arisa Zarifovića in MaticaČrnica pripravili dve lepi priložnosti. Ko je že kazalo, da se bo igra umirila, pa so zmaji izpeljali lepo akcijo na levi strani.

Dino Štiglec je poslal predložek v sredino, Jucie Lupeta pa je poskrbel za vodstvo Olimpije. Zmaji so še naprej napadali, predvsem je izstopal razpoloženi Lupeta, ki je kmalu zatem še enkrat dobro streljal, vendar je gostujoči vratar s težavami ukrotil žogo.

NK Olimpija Ljubljana

Domači so z napadalno igro nadaljevali tudi v drugem polčasu. Najprej je do priložnosti prišel Mackie Bagnack, kmalu zatem pa še Štiglec. V nadaljevanju se je igra nekoliko umirila, dokler ni do priložnosti prišel Andres Vombergar, vendar je njegov strel gostujoči vratar ubranil.

Kmalu zatem je Olimpija še preko Črnica prišla do dveh lepih priložnosti, vendar je gostujoči vratar v obeh primerih s težavami žogo odbil v kot. Kmalu pa je sledil šok, saj je v kazenskem prostoru zmajev Milan Ristovski srečno prišel do žoge, ki je nato premagal Aljaža Ivačiča.

V končnici tekme je sledil silovit napad zmajev, ki so iskali zmagoviti zadetek, vendar pa gostujočega vratarja niso uspeli več premagati. Naslednja prvenstvena tekma bo na sporedu v soboto ob 20.15, ko se bo Olimpija v gosteh pomerila s Celjem.