Prva liga 11. Nov 201819:06 > 19:25
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je v gosteh pri Rudarju slavila z 2:1, remi Domžal in Celja.

NK Domžale

Ljubljančani so imeli prvo lepo priložnost že v četrti minuti, ko je Rok Kronaveter lepo našel Andresa Vombergerja, ki je sam pred vratarjem Markom Pridigarjem stresel okvir vrat. Natančenjši je bil minuto kasneje, ko je zanesljivo zadel za vodstvo Olimpije in prišel do svojega sedmega zadetka v letošnji sezoni. Podajo je prispeval Asmir Suljić. Nato so žogo v svoje noge vzeli domači Knapi in nanizali kar nekaj obetavnih priložnosti, predvsem preko Milana Tucića, ki pa niso obrodile sadov. Ob zaključku polčasa so Zmaji po golu Roka Kronavetra povišali vodstvo na 2:0.

V drugem polčasu je bil ves čas nevarnejši Rudar, a se je ponavljal scenarij  prvega polčasa, saj so serijsko streljali v prazno do 66. minute, ko je Vomberger podrl Klemna Bolho, sodnik pa je pokazal na belo točko. Strel z 11 metrov je zanesljivo izvedel kapetan Damjan Trifković in domače vrnil v igro, ki so nadaljevali s svojimi napadi, a nadalje brez uspeha.

V Domžalah so domači sprejeli Celjane. Prvi polčas ni ponudil ne pravih priložnosti ne atraktivne igre, tako je prvi gol padel v drugem polčasu, ko je v 65. minuti Celje v vodsvto popeljal Dario Vizinger po domiselno pripravljeni priložnosti Roka Štrausa. Za Domžale je v 81. minuti dosegel Matej Podlogar po odlični solo akciji in podaji Senijada Ibričića za končni rezutat 1:1.