Sumljiv zadetek Tavaresa za remi v Ljudskem vrtu

Prva liga 23. Feb 201919:01 > 19:18
NK Maribor/Drago Wernig

Derbi uvodnega kroga spomladanskega dela državnega prvenstva med Mariborom in Muro se je v Ljudskem vrtu končal brez zmagovalca (1:1). Celjani so v goliadi s 4:3 odpravili Gorico.

Pred več kot deset tisoč gledalci sta zadela Amadej Maroša za Muro in Marcos Tavares za Maribor. Gostje so povedli v 52. minuti, ko je Luka Šušnjara poskusil s strelom iz leve strani, žogo je odbil Kenan Pirić, a le do Roka Sirka, ki je zadel prečko, odbito žogo pa je nato z glavo v mrežo le uspel spraviti Amadej Maroša.

Vijoličasti so se izenačenja veselili deset minut kasneje. Po strelu Aleksa Pihlerja se je žoga odbila od enega domačih nogometašev, preden je prišla do Marcosa Tavaresa, ki je bil v prepovedanem položaju. Brazilec je nadaljeval z akcijo in premagal Matka Obradovića, sodniki pa so zadetek kljub sporni situaciji priznali.

Muraši so nekaj minut kasneje po domnevnem prekršku Denisa Klinarja nad Žanom Karničnikom zahtevali najstrožjo kazen, vendar so sodniki menili drugače.

Srečanje so sicer bolje začeli domači, a je nekajkrat zablestel njihov nekdanji vratar Obradović, na drugi strani pa je Alekdander Rajčević na golovi črti preprečil veselje Šušnjari.

Maribor ostaja na prvem mestu s 46 točkami (ob tekmi več imajo točno 10 prednosti pred Olimpijo), Mura ima na šestem točku 25 točk.

Na prvi spomladanski preizkušnji so Celjani gostili Gorico. Po pravih strelskih vajah so se domači veselili zmage s 4:3. Rudi Požeg Vancaš je za Celje dosegel dva zadetka, po enega pa Dario Vizinger in Amadej Brecl. Za Primorce je dvakrat zadel povratnik Etien Velikonja, enkrat pa Semir Smajlagić.